top of page
  • תמונת הסופר/תTechBuddy

אמזון החלה לפעול בישראל ואנחנו אספנו טיפים שיהפכו אתכם למומחי קניות ברשת!

עודכן: 26 באוק׳ 2020

אמזון הגיעה לישראל, ואם עוד לא יצא לכם לשוטט באתר - יכול להיות שהגיע הזמן: עם כניסתה הרשמית של ענקית הקמעונאות המקוונת לארץ לפני כחודש, אספנו מספר טיפים למתחילים (ולמתקדמים) שיעזרו לכם למצוא את עצמכם ואת המוצרים שאתם מחפשים באתר הפופולרי.
1. ערכו סיור היכרות באתר

"בתולי אמזון" שכבר קנו באתרים אחרים יתרגלו מהר מאוד לאתר הנעים. בעוד שאתרים סיניים כוללים לפעמים בליל מגובב של מוצרים, כאן הכל מאוד מסודר. מנוע החיפוש הייחודי מחפש בתוך קטגוריות ותת-קטגוריות ומאפשר פילוח בתוך פילוח, חיתוכים לפי יצרן, שילוח מקומי, מוצר משומש או חדש, דירוג המוכר (בכוכבים), והמלצות ודיס-המלצות של צרכנים. יש גם המלצות של אמזון עצמה, כמו "דיל היום" ו"מה חדש", הכוונה למוצרים בשילוח מקומי מהיר, והבלטה של מוצרים וקטגוריות שחיפשתם בעבר.

המותגים באתר מקוריים, אם כי לעיתים נמכרים בידי צד שלישי. פרימרק למשל הזהירה לאחרונה שהיא לא מוכרת באמזון - מדובר במוכרי צד ג' שקנו ממנה סחורה, ומוכרים אותה ביוקר באתר.


2. התמחור כולל הכל

המחיר באמזון הוא תמיד המחיר הסופי: כולל עלות השילוח לישראל, מע"מ (כששווי העסקה כולל השילוח גבוה מ-־75 דולר), ומכס (שנדרש על חלק מהמוצרים בקנייה מעל 500 דולר).

לפעמים יש טעויות בחישוב המס - כך, לעיתים נגבה מס קנייה, שבוטל בארץ על חלק מהמוצרים - אבל אל דאגה: אם אמזון גבתה מכם ביתר, היא תחזיר לכם כסף. אם היא גבתה פחות מדי, הרווחתם, היא לא תגבה מכם את ההפרש.


3. מלאו פרטים מדויקים

הרישום לאתר חייב להיות מדויק: בדקו את המיקוד שלכם באתר של דואר ישראל, אל תטעו בשם הרחוב, אל תתרגמו אותו לאנגלית, ואל תשכחו לתת מספר טלפון, כדי שיסמסו לכם במקרה של טעות או עיכוב.


4. שימו לב מי המוכר

הכי בטוח זה לקנות מאמזון עצמה כמוכרת. באמזון יש 3 סוגי מוכרים - היא עצמה, מוכרים שמשתמשים במחסניה כך שהיא המשלחת (fulfilled by Amazon), ולבסוף, מוכרים עצמאיים שאחראים למוצר ושילוחו, ברמת אמינות משתנה. אם נתקלתם בבעיה, תצטרכו להתמודד מולם, אך אם הם לא יהיו שירותיים, תלונה לאמזון תעזור לכם מאוד.


5. צרפו פריטים לאותה הזמנה

באמזון עלות המשלוח מחושבת כמחיר בסיס + מחיר לפי משקל או נפח (הגבוה מביניהם). בדרך כלל הוספת מוצרים קטנים לסל לא תייקר כמעט את המשלוח, שבפני עצמו יקר לעיתים קרובות.


6. עשו מינוי לקראת פריים דיי

לקראת ימי הקניות בנובמבר, עשו מינוי לאמזון המכונה prime, שמאפשר גישה להנחות עמוקות יותר. החודש הראשון הוא חינם, ואחרי כן תשלמו 13 דולר בחודש (או 119 בשנה), או שתבטלו את המינוי ולא תשלמו כלום. בעתיד ניתן להירשם שוב, אבל אז תשלמו פר חודש.


7. הקפידו להשוות מחירים

גם בתוך אמזון, מוצר משומש עשוי להיות זול משמעותית. השוו מחירים גם לאמזון בריטניה, לאתרים אחרים מחו"ל, ותמיד גם למחירים בארץ. לפעמים יש מבצעים מקומיים שייצאו משתלמים יותר ממחיר אמזון, במיוחד כי השילוח מארה"ב הוא יקר. בדקו תמיד אם יש למוצר שילוח מקומי, בתוך ישראל, ומה העלות בהינתן השילוח, שכן אמזון לא תמיד מקדמת את המוכרים הישראלים.


8. חפשו ביקורות ודירוגים

אל תשכחו לקרוא ביקורות של צרכנים ולבדוק דירוגים (כוכבים), במיוחד אצל מוכרים שאינם אמזון עצמה. שימו לב למספר הביקורות. חנות יכולה לקבל ציון מזהיר ממדרג אחד בלבד. היזהרו.


9. שימו לב למתח החשמל

מתח החשמל בארץ הוא 220 וולט, ובארה"ב 110. לכן יש מוצרים שלא תוכלו לקנות מארה"ב, כמו מסכי טלוויזיה ומיקסרים, אלא אם תקנו גם שנאי מתח. יש מוצרים שתוכלו להזמין מארה"ב = כמו שואב אבק אלחוטי, טאבלט, סמארטפון - שידרשו רק מתאם לשקע החשמל, או החלפה פשוטה של התקע.


10. שלמו במטבע המקומי

באמזון ארה"ב קנו תמיד בדולרים ולא בשקלים, אחרת תשלמו עמלת המרה כפולה: של אמזון ושל חברת האשראי. באמזון בריטניה קנו בליש"ט, ובאמזון אירופה למיניהם - באירו.


11. התלוננו כשצריך

המוצר היה פגום, לא עמד בציפיות, לא הגיע? התלוננו בשירות הלקוחות של החברה. תקבלו את הכסף בחזרה במהירות.


12. קנו רק מה שאתם צריכים

אמזון ואתרי ענק אחרים הם מלכודת של קניות ומבצעים, מערבולת שתסחף אתכם להוצאות והתמכרות אם לא תהיו זהירים. היכנסו לאתר רק כשאתם באמת צריכים לקנות משהו, ולא סתם כדי לראות מה חדש.


13. היעזרו במומחי קניות

מה כדאי לקנות באמזון? איך בדיוק רוכשים ? האם כדאי לרכוש מהמוכר הספציפי? איך מוצאים את הדילים הטובים ביותר? כשרוכשים באמזון מתעוררות הרבה שאלות וללא הידע המתאים, הקניות עלולות לעלות לנו הרבה יותר והמוצרים שנבחר לא בהכרח יהיו הכי נכונים עבורנו. היעזרו במומחי הקניות של TechBuddy אשר ידריכו אתכם במדויק איך לבצע קניות באינטרנט.


רוצים ללמוד עוד?

הזמינו מומחה קניות טכנולוגי ע"י השארת הפרטים שלכם בתחתית העמוד או פשוט התקשרו אלינו ל - 073-3966301Commentaires


bottom of page