top of page

הדרכה על אפליקציית Moovit (מובאיט)

עודכן: 11 באוק׳ 2023רקע על האפליקציה/האתר


מובאיט היא חברה ישראלית שפיתחה אפליקציה עבור התניידות ע"י תחבורה ציבורית, בארץ ובעולם. מובאיט יכולה לסייע לכם לנוע ממקום למקום בראש שקט ובלי דאגות. התחבורה הציבורית בישראל מונה אלפי קווים ומשלבת אוטובסים, מוניות שירות, רכבות ועוד. תתארו לכם שאתם צריכים להגיע לנקודה מסוימת ואתם לא יודעים איזה תחנה וקו הנכם צריכים? זה בלתי אפשרי למצוא את הדרך הנכונה ביותר עבורכם להגיע ליעד ללא שימוש באפליקציית ניווט כמו מובאיט.


בעזרת מובאיט תוכלו בין היתר -

 • הכוונה ליעד – הדרכת "צעד אחר צעד" כיצד להגיע ליעד שבחרתם. תוכלו להקיש את היעד שאתם צריכים, האפליקציה תאתר את המיקום שלכם ותציע לכם את התחנה והקו הנכונים ביותר עבורכם.

 • ניווט חי – ניווט חי מאפשר לנו לקבל הערכת זמן הגעה ליעד והתראות הגעה אליו.

 • זמני אמת – קבלת עדכונים בזמן אמת באשר לקו שאתם ממתינים לו. במקום להמתין לקו בתחנה ולא לדעת מתי הוא צפוי להגיע, היום ניתן לראות בכל שלב (ברוב הקווים) היכן נמצא האוטובוס בדיוק ומתי הוא צפוי להגיע.

 • מידע על הקו - צפייה במסלול הקו ובלוחות הזמנים העתידיים בעבור כל אחת מהתחנות שלו.

האפליקציה זמינה להורדה במכשירי אייפון, אנדרואיד ו windows phone. בנוסף, תוכלו להשתמש באפליקציה גם באמצעות המחשב שלכם ע"י כניסה לאתר של מובאיט. לפני שממשיכים בקריאת המדריך אנחנו ממליצים להוריד את האפליקציה מחנות האפליקציות למכשיר הנייד שלכם.צעדים ראשונים בתפעול האפליקציה – תכנון מסלול, תחנות, קווים


המסך הראשי באפליקציה מכיל שלושה שדות עיקריים, באמצעותם תוכלו לנווט בקלות באפליקציה. כדי להקל עליכם, הנה הסבר קצר שיעזור להבין מה המטרה של כל אחד משלושת השדות.


תכנון מסלול


כאן תקבלו את ההצעה למסלול המתאים ביותר לכל יעד שתבחרו, כולל לוחות זמנים וסוגי תחבורה ציבורית קיימים במסלול. בנוסף, תקבלו הכוונה ליעד ברמת צעד אחר צעד, הערכת זמן הגעה ליעד והתראות הגעה ליעד.

בעזרת תכנון המסלול תוכלו להגיע בקלות לכל יעד שתרצו. בדקו את המסלולים השונים להגעה ליעד על ידי מעקב אחר שלושת הצעדים הבאים:צעד ראשון: הזינו את היעד בשורת החיפוש הראשית, בחרו אחד מהמועדפים עליכם או לחצו על אחד מהמסלולים הקודמים שתכננתם.

כאשר תפתחו את האפליקציה, ברירת המחדל תהיה תמיד מסך הבית, שהינו שדה "תכנון מסלול". עליכם להזין את כתובת היעד בשורת החיפוש הראשית, מחוץ לאייקון זכוכית המגדלת.

טיפ: אם אתם רוצים לקבל תכנון מסלול מנקודת מוצא שאינה מיקומכם העדכני, אל תשכחו לעדכן את כתובת נקודת המוצא ולא רק את כתובת היעד הסופי במסך שיפתח לאחר בחירת היעד.צעד שני - מסך "תכנן מסלול" ו מסך "מסלולים מומלצים"

במסך זה תוכלו להגדיר את היעד שלכם ואת נקודת המוצא (אם נקודת המוצא שלכם אינה מיקומכם העדכני (לדוגמא נסיעה עתידית). בנוסף ע"י לחיצה על החץ ליד הכיתוב "יוצא עכשיו" תוכלו לעדכן את מועד הנסיעה כך שהאפליקציה תציע לכם את המסלול הטוב ביותר עבורכם בהתאם לזמן היציאה שלכם.

בכפתור ההעדפות תוכלו לבצע סינונים רלוונטים כגון - סוג אמצעי התחבורה וסוג המסלול שאתם מחפשים.צעד שלישי: בחרו את המסלול המתאים לכם ביותר.

הגדרת "מסלול" מתייחסת לכל הקווים שיהיה עליכם לקחת כדי להגיע ליעד. בהתאם לנתונים הקיימים באפליקציה, תקבלו מספר אפשרויות למסלולים שונים, מתוכם תוכלו לבחור את זה המתאים לכם ביותר. בעבור כל מסלול תוכלו לראות את משך הנסיעה הכולל (כולל זמן הליכה רגלית), מספר החלפות, זמני הגעה ואת שם התחנה הראשונה.

בערים בהן זמן האמת (ירוק) קיים נציג ספירה לאחור של הדקות עד להגעת הקו לתחנה.


צעד רביעי: קבלו הכוונה ליעד, צעד אחרי צעד, בעבור המסלול שבחרתם.

לאחר שבחרתם מסלול מסוים, תקבלו מידע והכוונה באשר למסלול כולו וכיצד להגיע ליעד. האפליקציה תדאג לכוון אתכם אל התחנה (גם בהליכה רגלית), להציג את מס' הקו לו אתם מחכים, לעדכן בזמני ההגעה של הקו ולתת לכם התראה מראש לפני שתגיעו ליעד הסופי.


טיפ: לחיצה על "נווט" תציג הוראות בזמן אמת, כלומר האפליקציה תעקוב אחרי המסלול יחד אי[תכם ותעדכן אתכם מתי ואיפה צריך לפנות, איפה להמתין לקו ומתי לרדת מהקו שאתם נמצאים עליו.

הניווט ממשיך גם ביציאה מהאפליקציה כלומר אתם חופשיים לצאת מהאפליקציה ולהשתמש בטלפון כרצונכם.

צעד חמישי: ניווט חי

ניווט חי הוא אפשרות שימושית ביותר שמציגה לכם במדויק את הערכת זמן ההגעה ומתעדכן לאורך הנסיעה. ניווט חי גם מתריע בפניכם כאשר אתם מתקרבים ליעד. לאחר תכנון המסלול (הזנת נקודת מוצא ונקודת יעד) ובחירת המסלול המועדף פשוט לחצו על "התחל ניווט חי" ותקבלו הדרכה מדויקת כיצד ולאן ללכת מנקודת המוצא עד היעד לאורך כל המסלול.


דגשים:

 • אל תשכחו להפעיל את שירותי המיקום (GPS) במכשיר הנייד כדי שתוכלו להשתמש בניווט החי.

 • אתם יכולים להשאיר את האפליקציה פעילה ברקע ועדיין תקבלו את התראות ועדכוני הניווט החי.

 • אם תרצו, בכל שלב תוכלו לכבות את "התראות הגעה ליעד" על ידי החלקה קלה עם האצבע על האייקון.

 • תחליקו ימינה ושמאלה על ההוראות מסלול ותוכלו לראות את התחנות הבאות או הקודמות של המסלול.תחנות


כאן תמצאו את מפת התחנות הפרושות סביבכם. בעבור כל תחנה תמצאו את רשימת הקווים העוצרים בה ואת לוחות הזמנים להגעת האוטובוס/ הרכבת (במידה וקיימים עדכונים בזמן אמת באשר לזמני ההגעה, האפליקציה תדאג לעדכן אתכם).

קווים


בלשונית הקווים תוכלו לחפש קו ספציפי ולקבל את רשימת התחנות הקיימות במסגרת פעילותו, את זמני ההגעה לתחנות השונות ובנוסף, לצפות במסלולו על גבי מפה.

בנוסף, בלחיצה על תחנה ספציפית ברשימת התחנות, ניתן לקבל לוח זמנים מלא של זמני הגעת הקו לתחנה.


לשונית הקווים תציג בפניכם את כל הפרטים שאתם זקוקים להם אודות כל הקווים.

בראש הלשונית ישנו בר חיפוש בו תוכלו לחפש את מספר הקו או שם החברה המפעילה אותו על מנת למצוא בדיוק את הקו שחיפשתם.

תוכלו להחליק ימינה ושמאלה על מנת לסנן סוגי תחבורה כגון אוטובוסים או רכבות.

בלחיצה על האייקון של הכוכב תוכלו להגיע בקלות לרשימת הקווים המועדפים עליכם.

הקווים תחת כל לשונית מסודרים לפי החברות המפעילות שלהן. אם ישנם שינויים בפעילות הקו או תקלה משמעותית בסדר הקווים יופיע ליד כל קו אייקון כתום. בלחיצה עליו תוכלו לראות מה השינויים.עוד במסך הקווים

 • משתמשים בקו מסוים בתדירות גבוהה? שמרו אותו כקו מועדף באמצעות אייקון הכוכב ותוכלו לגשת אליו בקלות ובזריזות, ולקבל עליו מידע בנוגע לתקלות או שינויים בקו.

 • ניתן לשנות בקלות את כיוון נסיעת הקו על ידי לחיצה קלה על "שנה כיוון" (נמצא בסרגל השחור ממש מתחת לכיוון הנסיעה המקורי).

 • לחצו על אייקון המפה על מנת לראות את מסלול הקו ואת מיקום התחנות.

ל


סיכום -

 • בעזרת מובאיט ניתן לקבל את כל המידע הנדרש על מנת להגיע ממקום למקום בעזרת תחבורה ציבורית.

 • גם אם אינכם יודעים את הקו ואת התחנה, תוכלו לתכנן מסלול באפליקציה שתדריך אתכם בדיוק איזה קווים ותחנות עליכם לקחת.

 • ניתן לקבל מידע בזמן אמת וכך לתכנן את הזמן שלנו בצורה טובה יותר ולא להמתין זמן ממושך להגעת הקו הרלוונטי.עד פה לגבי אפליקציית Moovit, מוזמנים להמשיך לטייל במרכז ההדרכות שלנו ולהנות מהדרכות נוספות.

תמיד פה בשבילכם,

TechBuddy

1,404 צפיות

Comments


bottom of page